Yeni Buluşlar

Parlayan Golf Topu

24 saat golf oynamak isteyenler için.

Ses Geçirmeyen Pencereler


Çift camlar, pimapen, isocam,… vs yeni değil. Bu camlar standart camlara göre hem ısıyı daha iyi koruyorlar hem de sesi daha az geçiriyorlar. Sesin gelmesinin nedeni camın ince olmasından çok, camın titreyen bir yapısı olması. Sesi durdurmanın yolu, araştırmacılara göre, titreşimi önlemek. Bunun için yapılan bir çalışmada camın esnek olması sağlanmış. Eklenmiş özel parçalar sayesinde cam esneyerek titreşimi yani sesi önlüyormuş. bu parçaların transparanlaştırılması için çalışmalar devam ediyormuş ve görünen o ki 5 yıl içinde satışa çıkması öngörülüyormuş.

Kaydıraklı bina

Gizli elektrik prizi


Gizli olan priz değil, prize koyduğunuz. Priz görünümündeki bu saklama alanı, değerli eşyaları gizlemek için yapılmış.

Katlanabilir mangal


VeinViewer – Damar bulucu

Kan alırken yaşanan en büyük sıkıntı damarı bulamamaktır. Hemşirelerin en büyük sıkıntılarından birisi olan damar bulma işlemi için artık tehlikesiz bir yöntem var. Özel bir ışıkla damarların nerede olduğu hastayı delmeden görebilmek artık mümkün.

Kıyafetleri giymeden deneyin


New York’taki Bloomingdales dükkanında yeni bir teknoloji test ediliyor. Müşteriler aynanın önüne geçip istedikleri giysinin üzerlerinde nasıl durduğunu görebiliyorlar. Kıyafet denemeyi bir ölçüde hızlandıracak bu uygulama, 3 boyutlu kıyafet görsellerini ayna benzeri bir ekrana yansıtıyor, karşısına geçenler kıyafeti giymiş gibi kendilerini görüntüleyebiliyorlar.

Telefon açan bitkiler

NYU Üniversitesi’nin üzerinde çalıştığı çalışma, bitkilerin sahiplerini aramasına izin veriyor. Bitkiniz susuz kaldığında bunu belirlenmiş bir numarayı arayarak size haber veriyor. Belirlenmiş ses dosyası size dinletiliyor ve gelişmelerden haberiniz oluyor. Aslında çok basit olabilecek bu fikir, canlı ama konuşamayan bitkileri anlamak için oldukça enteresan bir yöntem.

Kurşun geçirmez ceket

Kurşun geçirmez ceket dendiğinde aklıma hep polislerin giydiği o kalın kıyafetler gelirdi. Fakat görünüşe göre artık bu kadar kaba ve hantal şeylere gerek yok. Bir çok bilim-kurgu filmi de gelişmelerin bu şekilde olacağını sanırım düşünememiş. Bu ceket, kurşun geçirmiyor, bıçaklanmayı önlüyor ve sadece 3 kilo.

Koltuklu alışveriş sepeti

İşten çıktınız çok yorgunsunuz, süpermarkete gidip alışveriş yapmanız gerekli. Yapmanız gereken tek şey bu alışveriş sepetinden edinmek. Neden mi? Resimde de görüldüğü gibi yorulduğunuzda oturup dinlenebiliyorsunuz…Tembel alışveriş severler için.

Kendini temizleyen kıyafetler

Amerikan ordusu için geliştirilmiş. Haftalarca yıkamanıza gerek olmayan özel bir kumaş. Bekarlar için iyi haber.

Philips’ten dijital boya

Lazer ışınlarıyla duvara ya da herhangi bir zemine çizim yada boyama yapma imkanı sunan bu ürün, resim sanatına teknolojik bir boyut kazandıracak gibi… Philips’ten.

Sihirli Mum
Japonlar, her şeyin teknolojisini geliştire dursun, bizler uzaktan da olsa takip etmekten ve hayret etmekten geri kalmıyoruz. Şimdi de LCD mum geliştirmişler. Yapmanız gereken sıradan bir mum yakmakla aynı, tabiiki özel bir kibritle …

Kadınlar için koruma ceketi
Bayanları saldırılardan korumak için tasarlanmış bir ceket. Hemen elin altındaki kumandayla yönetilen bu ceket, kendisini tutana elektrik şoku veriyor.

Kurabiye bardağı
Hem kahveyi hem kurabiyeyi bir arada taşımak için yapılmış olmalı. Eğlenceli.

Isıtmalı pantolon
Sizi bilmiyorum ama kış aylarında beni sıkıntıya sokan detaylardan birisi sabah sıcak yorgandan çıkıp buz gibi pantolonu giymek. Bu pantolonda bacaklarınızı ve ellerinizi koruyan ısıtıcıları var. Uzaktan kontrol edebildiğiniz ısı kontrol kumandası işi daha bir kolaylaştırmış. Harika değil mi?

Büyüyen Ayakkabılar
Çocukların ayaklarının ne kadar büyüdüğü malum. Ne kadar sık ayakkabı almak gerektiği de. Inchworm isimli bir ayakkabı şirketi 3 numarayı aynı anda kapsayan bir ayakkabı(lar) yapmış.

Serinleme Zamanı
Kışın USB ile elimizi, ayağımızı sıcak tutan eldiven ve terlikler, kahvemizi ısıtan kupalardan sonra, işte asıl bu mevsimde gerekli olan bir ürün daha. Bu fanlı gömlek , USB ‘den aldığı güçle fanı çalıştırıp sizi serinletiyor. Peki ” benim USB takacak bir yerim yok ben bunu yolda yürürken de takacağım ” diyorsanız o zaman dört adet kalem pil işinize yarayabilir. Tek sorun, çıkan ses ve gömleğinizin biraz kabarık durması olacaktır.

Tekerlekli sandalye kullananlar için araba
Tekerlekli sandalye kullanan insanların arabaya tek başlarlına binmesi çok zordur. Kendilerini sandalyeden kaldırarak yan tarafa atmaları gerekir. Sitenin dilinden tam olarak bu arabanın ne özellikleri olduğunu anlamak zor fakat pratik bir araç gibi görünüyor. Üstelik sevimli.


Isıtıcılı dağ kıyafeti

3 seviyeli ısıtıcı sunan bu kıyafet sayesinde, soğuk artık problem değil. Pille çalışan bu kıyafetin fiyatı biraz tuzlu ama (600USD) ama ileride soğuğu o kadar da dert etmeyeceğimize iyi bir işaret. Ne gerek var ki, 5 kat giyinirim demiyorsanız, iyi bir alternatif olduğu kesin.

El ısıtıcısı
Soğuk havada dışarıda oturuyorsunuz elleriniz doğal olarak üşüyor. İşte bu eldivenleri USB port’a takarak ellerinizi sıcak tutabiliyorsunuz.

Kar topu makinesi
Kartopu yaparken elinizin donmasından mı şikayetçisiniz. Yoksa hayır, ben eldiven kullanıyorum mu diyorsunuz? Peki eldiven kullandığınızda istediğiniz gibi kar toplarını şekillendirebiliyor musunuz? Eğer hem ellerim donmasın, hem de havada istediğim gibi dağılmadan giden kar topları yapmak isterim derseniz, bu alet tam size göre. Dondurma kaşığına benzeyen bu alet, hem çok sıkı hem de çok düzgün kar topları yapmanıza imkan veriyor.


El kullanmadan şemsiye
Elinizi kullanmadan taşıyabileceğiniz bir şemsiye. Birkaç kez elim doluyken gerçekten böyle bir şeye ihtiyaç duydum. Mesela eşinizin elini tutuyorsunuz, diğer elinizde çanta. Süper.

Anahtarı unutma derdine son
Artık anahtarımı unuttum, ah bu kapıyı açmak için gereken şifre neydi derdine son! Sadece parmağınızı göstererek kapınızı açabileceksiniz.Film sahneleri gerçek oldu diyebiliriz. Üstelik 25 tane ayrı parmak izi için hafızası var. Yanılgı ihtimali ise milyonda bir. Fikir çok yeni olmasa da teknoloji oldukça başarılı…

Makyaj gözlüğü
Çünkü gözlük gözünüzdeyken makyaj yapamazsınız, çıkardığınızda ise göremediğinizden yine makyaj yapamazsınız. Bu gözlük harika bir çözüm. İki gözünüz aynı numara olmasa bile, gözlüksüz yapmaktan daha iyi bir netice alınacağı kesin.

Uçak geliyor, açın ağzınızı
Çocukken anneannem beni uçak geliyor deyip kandırıp yedirmeye çalışırdı, hatırlıyorum. Ya da çok anlatıldı hatırladığımı sanıyorum.Daha inandırıcı bir yol bu olsa gerek.

Be Sociable, Share!

Bu yazı hoşunuza gitti mi? Aşağıya yorum yazabilirsiniz

Benzer Yazılar

Yorumlar

bunların hepsi çok güzeller bende icat yapcam bana fikir verdiniz sağlun

hepsi çok güzel

guzlller mış

iyi ama bize yararbir şey çıkmadı

saolun çok beğendim sayeniz de öğretmenimden azar işitmeyeceğimmm

bence hiç güsel deill ztn öğretmenler netten bulmamızı deil kendi kafamısdan bulmamızı istiyorlar geneldee ztn bunlar güselll deil ala alaaa.

çok güzel

ben en çok uçağı beğendim çok iyi akıl etmişler hepsinide

bben kurabiye bardagına bayıldım

Arkadaşlar ısıtan ayakkabı diye bişi yok dimi. teknoloji tasarım dersinde yapıcam da

ula cemre. bayılma. yoksa kurabiye bardağına düşersin. boğulur galırsın.

Anonim insan biraz uzun yorum yazar . allahın cimrisi

çok güzel fikirler var burda özelliklede kıyafeti giymeden deneyin sprmiş yaaaaaa

burda siz sadece oyuncaklık olsundiye resimlerini koymuşunuz hiç birşey yok insan bilgilendirici birşeyler koyar

hayatı kolaylastıracak alternatıf urunler dehısık bırılerın kullana bılecehı seyler herkese ıtap etmesede bence fena degıl:)))

mesala cocuk ayakkabısı hos bır fıkır

bence ççççççççççççççççooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkk güzel bir site beğendim benim için bir ilginç buluş yapıp koyarmısınız))))(((()===?$$%&&&&

bana yarayan hiç bişi çıkmadı

süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

güzeeeeelllll

teknoloji tasarım dersime çok yaradı
ayrıca sulem bnce çok güsel çok beyin özürlüsün

vala güzel
süper
öğretmen ödev verdi
yaptım

hele kaydıraklı bina

çok güzeller

yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa süper

ey gidi güzel

bencede hepsi çok güzel ama birde yapılışlarını anlatsalar dahada güzel olurdu

bence hepsi birbirinden güzel harikaaaaaaaaaa xd xd xd xd xd xd xd :):):):):):):)

doğru söylü yorsun aşkım hepsi birbirinden güzel
bu arda cemre seni çok seviyorum bitanem xd xd xd xd :) :) :) :)

bende seni çok seviyorum bitanem hemde dünyalar kadar xd xd xd xd :) :) :) :)

oooooooooooooo iki aşıklar burdadamı yazışıyosunuz sizi gidi gidi xd :)

umut bizi hiç biyer ayıramaz

ewet umut bizi hiç biyer ve hiç bi güç ayıramaz

hepsi berbatttan daha berbattttttttttttttttttttt :ddddddddddd

süperabi cok begendim

parmak iziyle açılan otomobiller ileriye dönük olarak türkiyede tehlikeli sonuçlara yol açabilir.hırsızlar arabayı daha rahat çalabilirler. gereken tek şey sahibinin baş parmağını kesmek ve arabayı çok kolay çalmak =)

çok guzel

Çok güzel

hangisini yapsam acaba IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMM düşünmem lazım

bencedeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee jaleciğiMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

bencedeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee jaleciğiMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

güsel de benimde çok süperrr bir icadım var yakında açıklıcam hadi bir ipucu verim şemsiyeyle ilgili

bence süper olmuş

bence hepsi çok güzel knkler
:))))))))))))))

harikaaaaaaaaaaaaaa buluşlar =)

çokkk güzell

bence güzel bazı yazanlara katılmıyorum

çok güzel ve bize ödevimizde yardımcı oldu

bazı yazanlara katılmıyorum çünkü ödevimizde hiç yardımcı olmadı süüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüpppppppppppppeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
.

mükemmelllllllllllllllllllllllll

harikaaaaaaaaaa

ödevimize çok yardımcı oldu kim icat ettiyse ona çok çok teşekkür ederiz

okanı seviyorum

ben edisonun soyundan gelmişim

ülkemi çok seviyoruMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

SENİ SEVİYORUMMM VEYSELLLLLLLLLLLLLLL

ÜLKEMİN İCATLARI ÇOK GÜZELLLLLLLLLLLL

vay bea İyİ miş 😀

süüper ya keşke hele şu araba süüüper 😀 :)

ALABİLSEK

ama bilgiler çokkısaaaa…….:(

götüme benziyoo ayrıca sevgilisi olmayanlar benmle sewişebilirmiiiiii

arkadaşlar hepsi uyumlu ama biraz teknoloji derle alakalı olsaydı daha süper olurdu

bide ben kaçtane icatlar tsarladım ama hepsi uyumlu gelmedi öğretmen olur dedi ama öğretmen biraz daha düşünüce olmaz dedi buna benzer icatlar çıksaydı daha iyi olabilirdi

Antique bilgier de Var
XD XD XD XD

o o
(______________________)

işime yarar bi şey çıkmadııı :((

ÖDEVİ YAPTIM VALLA!

kurabiye bardagı gerçekten mütiş bu icat ödevim için uygun olabilir

oy gülüm kopardılar seni

cok güzel sizlere teşekkür ederim bu icatları yaptığınız için

çok ilginç ve dikkat çekici emeğinize sağlık.

Yorum yapın